Arçelik klima arıza kodları ile sorunun ne olduğuna dair bir fikir edinilmesi sağlanır. E1,E2,E3,E4 – Sıcaklık Sensoru kablolarında bir kopmuş durumu ya da kısa devre oluşması söz konusudur. E5 – İç ünite ve dış ünite arasında iletişim hatası olduğunu belirtir. E6 – Dış ünite korumasını ifade eder. E10-Kompresör emme basıncı arızası olarak belirtilir. E13 – Kompresör faz sırası, E14 – kompresör faz bağlantı hatasını ifade eder.

Vestel klima arıza kodu
Arçelik klima arıza kodu

P4 – İç ünite kondanser sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek kompresör koruma anlamına gelir. P5 – Dış ünite kondanser sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek kompresör koruma olduğunu belirtir. P7 – Dış ünite tahliye sıcaklığı çok yüksek olduğunu bu nedenle kompresör korumaya geçtiğini gösterir.

Arçelik Klima Arıza Kodları Nedir?

P9 – soğuk hava koruması devrede olarak çalışır. P10 – tahliye basıncı koruması, P11 – emme basıncı koruması, P12 – aşırı akım korumasını ifade eder. HS – Buz çözme programının devrede olduğunu ifade eder. Bu kodlar yardımıyla gerekli uygulamaların yapılması sağlanır. Arçelik klima modellerine göre arıza kodlarında da çeşitli değişiklikler meydana gelir.

Vestel klima arıza kodları
Arçelik klima arıza kodları ve açıklamaları.

Bu durumda arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından teknik servisimizden yardımı almak doğru bir karar olacaktır. RUN ve Timer ledleri birlikte yanıp söndüğünde dış ünite arızası olarak ifade edilir. Bu durumda kompresör, kapasitör gibi parçalarda problem olabilir. Klima gazında eksiklikler meydana gelmiş olabilir. Arçelik klima arızaları teşhis edilerek çözümlenmesi için profesyonel yardım almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Arçelik Klima Arıza Kodları İle Çözüm Bulma

E57 Arızası Yetersiz soğutma sorunudur. Çözüm Klima gazı eksik olabilir. Ara tesisat bakır boruda çatlama veya kırılma olabilir, kompresör basıncı düşük olabilir. Birçok sebep olabileceği için net teşhis ve çözüm için teknik servisi aramalısınız. Aşağıda Arçelik klima arıza kodları açıklaması yer alır.

C 1 Arızası iç ünite sensörü problemidir.

C 3 Arızası dış ünite sensörü problemidir.

C 4 Arızası alüminyum soğutucu sensor problemidir.

C 5 Arızası Haberleşme problemidir.

C 6 Arızası Dc pil yani ani yükselme ve düşme problemidir.

C 7 Arızası Cr 2 sorunu yani yüksek akım problemidir.

C 8 Arızası iç ünite fanı arızasıdır. Bu durumda fan çalışmadığı anlamına gelir.

C 9 Arızası dış ünite fanı arızasında fan çalışır konumda değildir.

C A arızası kompresör basınç borusu sensoru problemidir. Firmamızın sunduğu profesyonel ve kaliteli hizmet ile klima sorunları başarılı bir şekilde çözüme kavuşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir